Afl. 7: Kunst in Sevilla
Tim krijgt van Art de opdracht om twee kunstkenners te zoeken in Sevilla. De andere vier moeten ondertussen twee schilderijen levensecht namaken: De volharding der herinnering van Dali en Marie Therese Walter van Picasso. Anne-Marie en William pakken de Picasso aan en Liesbeth en Hadewych werken met het Dalischilderij. Dankzij de aankoop van snuisterijen lukt het ze goed om de schilderijen af te beelden.
Tim heeft ondertussen in Sevilla moeite om mensen te vinden die Engels spreken. Uiteindelijk vindt hij een groep van ongeveer tien studenten kunstgeschiedenis die hem wel willen helpen. Hij neemt de studenten mee naar de afbeeldingen van de andere vier. Zij herkennen onmiddellijk de schilderijen maar weten alleen de schilders en niet de naam van de twee werken.
Resultaat: de opdracht is mislukt. Er wordt geen 2000 euro verdiend. De pot blijft staan op 8.600 euro.
Analyse: de werken zijn herkend dus kennelijk hebben de vier goed hun best gedaan. De opdracht is mislukt omdat de kunstkenners niet wisten wat de titels van de werken waren. Tim was voor hun keuze verantwoordelijk dus hij is het meest verdacht in deze opdracht.
Gepost: vrijdag 17 februari 2012 om 01:04
Categorieën: Aflevering 7.
Reacties: 4
Reacties
Reactie van maxporter
Datum: 17/02/2012, 10:18
Tim had inderdaad de touwtjes in handen bij deze opdracht en dus het meeste kans om te mollen. Maar aan de andere kant leek het erop dat hij wel z’n best deed. Hij komt met een behoorlijke groep (10) die ook nog eens kunst als studie volgt. Je mag toch verwachten dat zo’n groep de meesterwerken zou kennen. Of heeft hij de groep geinstrueerd? Ook interessant was de opmerking van Hadewych: benadrukken dat Tim afgeleid werd door een mooie meid. Wil de regie van WIDM ons sturen?
Reactie van Verbaan
Datum: 17/02/2012, 15:03
Weet iemand welke achtergrond muziek werd gedraaid gedurende deze aflevering in minuut 13?
Reactie van Tumtum
Datum: 17/02/2012, 22:09
Hoi Max, waarop baseer je dat die groep écht kunstgeschiedenis studeerde? Omdat Tim dat zegt? Ik kan me niet voorstellen dat kunststudenten uit Spanje twee vrij bekende schilderijen niet kunnen benoemen.
Wat natuurlijk niet wil zeggen dat Tim geen Mollende kandidaat kan zijn. Ik geloof namelijk wel dat Tim erg verdacht is neergezet door de montage (beter gezegd: de montage laat zijn verdachte acties goed zien). Te verdacht eigenlijk voor een echte Mol. Maar niets is natuurlijk wat het lijkt .. of wat het niet lijkt.
Geef een reactie